06 Aralık 2022, 15:17
necla
Yönetici

2. Sınıf Hayat Bilgisi 109-110. Sayfa Cevapları Ata Yayınları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 109-110 Cevapları Ata Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Trafikte Yardımcı Olalım Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Sayfa 109 Cevapları

GÜVENLİ HAYAT

TRAFİKTE YARDIMCI OLALIM

Otobüslerde ön koltuklar hangi yolcular için ayrılmıştır? Söyleyiniz.

Cevap: Otobüslerde ön koltuklar  engeli bulunan kişiler, yaşlılar, gaziler ve hamileler için ayrılmıştır.Trafikte kimlerin yardıma ihtiyacı olabilir? Aşağıdaki görselleri inceleyerek öğrenelim.

Cevap: Trafikte özellikle yaşlıların engeli olan kişilerin, hamilelerin,  gazilerin ve çocukların yardıma ihtiyacı olabilir.

Trafikte kimlere yardım edebilirsiniz? Söyleyiniz.Cevap: Trafikte karşıdan karşıya geçemeye çalışan yaşlı, engelli, hamile veya gazilere yardım edebiliriz.

Toplu taşımada engelli, yaşlı, gazi veya hamilelere yer verebiliriz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Sayfa 110 Cevapları

ETKİNLİK

Aşağıdaki eksik bırakılan öyküyü tamamlayınızAnnemle çarşıda alışveriş yaptık. Sonra eve dönmek için otobüse bindik. Otobüsün arka tarafında iki kişilik koltuklardan birine oturduk. Çok yorulmuştuk. Otobüs iyice dolmuştu. Ayakta yolculuk yapan çok yaşlı bir amca dikkatimi çekti. Yaşlı amca, bir eliyle bastonuna dayanıyor, diğer eliyle koltuğa tutunmaya çalışıyordu. Ayakta zor durduğu her hâlinden belliydi.

Cevap:

Ayağa kalktım yaşlı amcaya seslenerek koltuğu göstererek oturmasını söyledim. Yaşlı amca bana teşekkür ederek koltuğa oturdu. Çok yorulmuştum ama yardıma ihtiyacı olan yaşlı bir amcaya yardım etmek bütün yorgunluğumu gidermişti. Annemde bana bu davranışımın ne kadar doğru olduğunu söyleyerek benimle gurur duyduğunu söyledi.

Bizler trafikte veya toplu taşıma araçlarında yardıma ihtiyaç duyan yaşlı , engelli, hamile veya gazi ola kişilere gerekli saygıyı ve ilgiyi göstermeliyiz. bu davranışlar bizi insan yapan en önemli değerlerimizdir. 

Bir önceki yazımız olan 2. Sınıf Hayat Bilgisi 104-105-106-107-108. Sayfa Cevapları Ata Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.