14 Eylül 2022, 09:02
murat
Yönetici

2. Sınıf Hayat Bilgisi 30-31-32. Sayfa Cevapları Ata Yayınları


2. Sınıf Ata Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 30-31-32 Cevapları

Grupla Çalışma Kurallarına Uyarım Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Sayfa 30 Cevapları

Okulda bayram törenlerine hazırlanırken neler yapıyorsunuz? Anlatınız.

Cevap: Arkadaşlarımla beraber planlar yapar ve neler yapılacağı konusunda iş bölümü yaparız. Bayraklar hazırlanır, resimler, afişler yapılır, panolara yazılar asarız. Şiirler okuruz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Sayfa 31 CevaplarıÖğrenciler görevleri adil paylaşmak için hangi yöntemi kullanıyorlar? Söyleyiniz.

Cevap: Bir kağıda yazarak kura çekiyorlar.

Öğrencilerden biri sorumluluklarını yerine getirmezse ne olur? Açıklayınız.Cevap: Yapılan tüm çalışmalar boşa gider. Diğer arkadaşlarının yaptığı çalışmalar da aksar ve emekler de boşa gider.

Grupla çalışma kuralları nelerdir? Söyleyiniz.

Cevap: Dürüst olmak, çalışkan olmak, verilen görevi en iyi şeklide yerine getirmek, adil olmak, başkalarının fikirlerine saygı duymak.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Sayfa 32 CevaplarıAşağıdaki resimleri inceleyelim. Resimlerdeki öğrencilere grupla çalışma kuralları hakkında neler önerirsiniz? Yazınız.

Cevap: İlk önce herkesin fikirlerini dinlemeleri gerekir. Adil olmaları, iş bölümü yapmaları ve fedakar olmalarını önerebilirim. Kararlı ve cesaretli olmaları da şart.

Ders Ve Çalışma Kitabı Cevapları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ata Yayınları 30-31-32. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.Bir önceki yazımız olan 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.