Cevap Yaz
19 Temmuz 2021, 20:51
Mehmet Akif
Yönetici

2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi Doğal Afetler Etkinlik Cevapları2021-2022 Eğitim Yılı 2. Sınıf MEB Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı 227, 228, 229. Sayfa Etkinlik Cevapları

Doğal Afetler

2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi 227. Sayfa Cevapları

Depremle ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız.

Cevap: Depremin çok yıkıcı etkileri olduğunu biliyorum.İnsanların depremden korunmak için binalarını sağlam yapmaları gerekir.Deprem anında sakin kalıp emniyetli bir yere geçmek gerekir.

2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi 229. Sayfa Cevapları

Aşağıdaki ifadeler hangi doğal afetin tanımıdır? Eşleştiriniz.
Aşağıdaki görsellerin hangi doğal afet olduklarını altlarına yazınız.

Cevap:2.sınıf hayat bilgisi 227.sayfa cevapları

Ülkemizde yaşanan doğal afetlerle ilgili bir gazete haberi bulunuz. Sınıfta arkadaşlarınıza okuyunuz.

Cevap:

Son zamanlarda yurdun birçok şehrinde çeşitli büyüklüklerde meydana gelen ve halkı korkutan deprem bu sefer Elazığ’ı vurdu. Türkiye, dün akşam saat 20:55 civarında Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem haberiyle sarsıldı. Ülke gündemini bir anda Elazığ’a çeviren depremde ilk belirlemelere göre 21 kişi hayatını kaybetti, 1015 kişi de yaralandı. Elazığ ile birlikte Malatya’da da şiddetli bir şekilde hissedilen ve yıkıma neden olan deprem Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Bitlis, Hatay, Samsun, Tokat, Çorum, Gaziantep, Şanlıurfa, Kayseri, Adana, Osmaniye gibi bir ille birlikte Suriye ve Irak’da da hissedildi. 6,8’lik depremin hemen ardından 5.4 ve 5.1’lik artçı depremler oldu.Bir önceki yazımız olan 2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi Ulaşım Türleri ve Araçları Etkinlik Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.