05 Ağustos 2021, 15:50
Mehmet Akif
Yönetici

2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi Sağlık İçin Temizlik Şart Etkinlik Cevapları2022-2023 Eğitim Yılı 2. Sınıf MEB Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı 119, 120, 121, 122. Sayfa Etkinlik  Cevapları

Sağlık İçin Temizlik Şart

2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi 119. Sayfa Cevapları

Temizlik deyince aklınıza neler geliyor? Anlatınız.

Cevap: Temizlik denince aklıma ilk gelen beden temizliği, çevre temizliği, hijyenik bir ortam gelmektedir.Aşağıdaki görselleri inceleyiniz Görsellerdeki yanlışları söyleyiniz.

Cevap:

Sınıfın içinde çöpler yerlere atılmış, dolu çöp kutusu boşaltılmamış, çocuğun odası çok dağınık ve kirli, çocuk elindeki çöpü yere atıyor.

2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi 121. Sayfa CevaplarıAşağıdaki cümlelerden doğru olanların başına mutlu emoji yanlış olanların başına üzgün emoji çiziniz.

Cevap:

çevre temizliği

2. Sınıf MEB Hayat Bilgisi 122. Sayfa CevaplarıAşağıda yarım bırakılan ifadeleri okuyunuz ve eşleştiriniz.

Cevap:

temizlik ve sağlık

Yaşadığımız çevreyi temiz tutmak için neler yapmalıyız? Söyleyiniz.Cevap: Herkesin çöpleri çöp kutusuna atması gerekir.Odamızı toplamalı temiz ve özenli olmalıyız.Yediğimiz içitiğimiz ürünlerin ambalajlarını doğaya atmamalı çöp kutusuna koymalıyız.

Bir önceki yazımız olan 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.