14 Kasım 2021, 19:45
Mehmet Akif
Yönetici

2. Sınıf Türkçe 8. Tema Değerlendirme Cevapları ADA Yayınları


2. Sınıf Ada Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları 8. Tema Vatandaşlık (8. Tema Değerlendirme) Metni Sayfa 255, 256 Etkinlikleri.

255. Sayfa Cevapları

1. Aşağıdaki konuşmaları okuyunuz. Hangi çocuğun sorumluluk sahibi olduğunu işaretleyerek belirtiniz.

Cevap:

Annemle babam bana her konuda güvenirler. Birçok kez dışarıya çıkmama izin verdiler. Ben, onları izin verdiklerine pişman etmem. Öğütlerini dinlerim. Zararlı şeyler yapmam. Zamanında eve dönerim. (x)
Annemle babam bana izin vermezlerse bir yolunu bulup dışarıya çıkarım. Arkadaşıma gideceğimi söylerim. Sonra istediğim yerde oynar, acıkınca eve dönerim. Annemle babam beni çok merak ettiklerini söylerler. Bir daha yapmayacağıma söz veririm. ()

2. Aşağıdaki şekillerin anlamlarını yazınız.Cevap:

Geri dönüşüm atık kovası.

Engelli park alanı.3. Cümleyi tamamlayınız.

Cevap:

Bazı atıklar çöp değildir, her atık çöpe atılmaz. Geri dönüşümü olanlar olduğu gibi, kimyasal atıklar da vardır. Bunların ayrıştırılması ve uygun depolara gönderilmesi gerekir.

256. Sayfa Cevapları

4. Alışveriş yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Kısaca yazınız.Cevap: İhtiyacım olan şeyleri alıyorum. Fiyat karşılaştırması yapıyorum. Bütçeme uygun olanı seçiyorum. Son kullanma tarihine bakıyorum.

5. Aşağıda, bir yiyeceğin üretimi anlatılıyor. Görselleri inceleyiniz, Bu yiyeceğin soframıza gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğini ve adını yazınız.

Cevap: Ekmek

Çiftçiler ilk önce buğday tohumlarını ekerler. Buğdaylar olgunlaşınca makineler toplar. Fabrikaya giden buğdaylar un haline getirilir. Unu fırınlar ve pastaneler alır ve ekmek yaparlar. Bizler de onları satın alırız.Bir önceki yazımız olan 2. Sınıf Türkçe 4. Tema Sonu Cevapları ADA Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


10 Ekim 2022, 21:57

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Ekmeğin nasıl olduğunu bilmiyordum yani fırında piştiğini biliyordum ama yazamadım yine de buradan baktım teşekkür ederim sağol

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.