3. Sınıf Fen Bilimleri 131-132-133-134. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı ANKA Yayınevi 6. Ünite CANLILAR DÜNYASINA YOLCULUK Sayfa 131, 132, 133, 134 “Ben ve Çevrem” Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Sayfa 131-132 Cevapları Anka Yayınevi

ETKİNLİK

Mukavva kartonundan, boyalardan, farklı malzemelerden (rulo, kutu, pet şişe, kumaş, yumurta kapları vb.) hayalimizdeki yapay çevreyi arka sayfada verilen boşluğa çizelim.

Çevre YapımıTasarladığımız çevreyi arkadaşlarımıza sunalım ve hazırladığımız tasarımlara onların katkı yapmasına izin verelim.

3. Sınıf Fen Bilimleri Sayfa 134 Cevapları Anka Yayınevi

ETKİNLİK

Aşağıda çevre ile ilgili bazı kavramlar verilmiştir. Bu kutucuklar içinde bulunan noktalı yerlere istenen bilgileri yazalım.

Doğal çevre nedir? ⟶ Canlı ve cansız varlıkların oluşturduğu, insanlar tarafından değişikliğe uğramamış yaşam alanlarına doğal çevre denir.Yapay çevre nedir? ⟶ İnsanlar tarafından ihtiyaçları doğrultusunda değişikliklere uğramış alanlara ise yapay çevre denir.

Çevrenin canlılar için önemi nedir? ⟶ Canlılar, içinde yaşadıkları doğal çevreye uyum sağlamıştır. Ancak bu doğal çevre içerisinde hayatlarını devam ettirebilirler. Yaşanan bu çevreye verilen zararlar, canlıların yaşamının sona ermesine hatta nesillerinin yok olmasına sebep olabilir.

Çevreyi korumak için neler yapmalıyız? ⟶ Atıkları geri dönüşüm kutularına atmalıyız. Doğal bitki örtüsünü korumalıyız. Hayvanlara zarar vermemeliyiz. Çevre bilinci oluşturmak için çalışmalar yapmalıyız.

 Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri 122-123-124-125-126-127-128-129-130. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Donatello