07 Temmuz 2021, 11:37
murat
Yönetici

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 13-14-15-16-17-18-19-20. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 Cevapları.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları

Dünya adı verilen gezegenimizde tüm canlılarla birlikte yaşıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu gezegen hakkında neler biliyoruz? Acaba Dünya’nın şekli nasıldır? Dünya’nın iç kısmında neler bulunmaktadır? Düşünelim. Düşüncelerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

Cevap: Dünya yuvarlaktır.Dünyanın içinde kalın bir toprak yani kara katmanı vardır.En içlerde magma tabakası ve ortasında çekirdek vardır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları

Çocuklar sizce Dünya’nın şekli tahtadaki geometrik şekillerden hangisine benzer? Ne dersiniz?
Elif Öğretmen’in sorusunu nasıl cevaplarsınız? Sizce Dünya’nın şekli neye benzemektedir.Cevap: İlk şekle benzemektedir.Yani yuvarlaktır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 16 Cevapları

Genel Ağ, kitap, dergi gibi çeşitli kaynaklardan Dünya’nın şekliyle ilgili geçmişte öne sürülen görüşleri araştıralım. Elde ettiğimiz bilgileri görsellerle destekleyerek bir poster hazırlayalım. Posteri arkadaşlarımıza sunalım.

Cevap:

16.sayfa cevaplarıBir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.