11 Temmuz 2021, 09:14
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 181-182. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 181, 182 Cevapları

Cevaplar Lila renkli yazılardır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 181 Cevapları

Elektrikli araç gereçlere örnekler vererek bunları hangi amaçlarla kullan-dığımızı belirtelim.

Cevap: Ütü kıyafetlerin kırışıklıklarını gidermek için, elektrikli süpürge evimizi temizlemek için, çamaşır makinesi çamaşırların yıkanması için, bulaşık makinesi bulaşıkların yıkanması için, televizyon haberleri ve diğer programları izlemek için, v.b.3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 182 Cevapları

Aşağıdaki görselleri inceleyerek elektriğin getirdiği kolaylıkların neler olduğunu arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap: Eskiden çamaşırlar elde yıkanırken çok zaman ve emek kaybı oluşmaktayken şimdi çamaşır makinesi sayesinde zaman ve iş tasarrufu olmaktadır.

Yemek pişirilirken eskiden ateş yakılır zahmetli ve yorucu bir yemek pişirme süreci varken günümüzde fırınlı ocaklar ile çok kolay olmaktadır.

Aydınlatma eskiden gaz lambaları ve ateş yardımıyla olurken günümüzde elektrikli aydınlatma araçları kullanılmaktadır.Giysiler ütülenirken eskiden ütünün içine kömür konurdu şimdi elektrikli ve ayarlı ütüler kullanılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 26-27-28-29-30-31-32. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.