Cevap Yaz
23 Kasım 2021, 16:26
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi 132-133-134. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Ders Kitabı 5. Ünite Ülkemizde Hayat “Ülkem İçin Görevlerimi Yaparım” Metni Sayfa 132, 133, 134 Etkinlik Cevapları

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 132. Sayfa Cevapları

Arkadaşlarınızla grup çalışması yaparken grup üyelerinden birinin görev ve sorumluluklarını yerine getirmediğini düşününüz. Bu durumda ne tür sıkıntılar yaşanır? Tartışınız.

Cevap: Tüm çalışma aksar. Zaman kaybı olur. İş verimsiz olur.3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 134. Sayfa Cevapları

Siz de aşağıda verilen alana, görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmenin önemiyle ilgili bir yazı yazınız. Yazınızı arkadaşlarınıza okuyunuz.

Cevap: İnsanlar üstlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmelidir. Toplum hayatının düzenli olması her insanın üzerine düşen görevleri ve sorumlulukları yerine getirmesi ile olur. Temiz bir çevre, güçlü bir ülkemizin olması da buna bağlıdır.

Evde ve okuldaki sorumluluk ve görevleriniz nelerdir? Bunları yerine getirmek için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz.

Cevap: Ödevlerimi yapmak, yatağımı toplamak, odamı düzenli tutmak, anneme ve babama yardım etmek, öğretmenimi dinlemek, okul kurallarına uymak, okulu ve sınıfı temiz tutmak.Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi 128-129-130-131. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.