Cevap Yaz
23 Kasım 2021, 18:35
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi 135-136. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Ders Kitabı 5. Ünite Ülkemizde Hayat “Ortak Malları Korurum” Metni Sayfa 135, 136 Etkinlik Cevapları

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 135. Sayfa Cevapları

Sınıfınızda bulunan sıra, pano, dolap gibi eşyaların kime ait olduğunu tartışınız.

Cevap: Tüm bu eşyalar okula aittir. Bu eşyalar ortak mallarımızdır. Bunu bizler ve bizden sonraki öğrenciler de kullanacağı için onları korumalı dikkatli kullanmalıyız.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 136. Sayfa Cevapları

1. Aşağıda verilen alana, milletimizin ortak mallarını yazınız.Cevap: İbadethaneler, kültür mirasları, okullar, yollar, hastaneler, devlet binaları, denizler, göller, dağlar, şehirler, sokaklar, toplu taşıma araçları, parklar.

2. Milletimizin ortak mallarını nasıl kullanmamız gerektiğini anlatan bir yazı yazınız.

Cevap: Onlar sadece bizim değil tüm milletin malıdır. Bu nedenle özenli ve dikkatli bir şekilde davranmalı onları korumalıyız. Temiz tutmalı, zarar verenleri uyarmalıyız.

Milletin ortak mallarını özenli kullanmanın önemini açıklayınız.

Cevap: Onları biz ve bizden sonraki nesiller de kullanacaktır. Onlar bize emanettir. Bu nedenle özenli kullanmalıyız.Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi 132-133-134. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.