Cevap Yaz
25 Kasım 2021, 13:29
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi 167-168-169. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Ders Kitabı 6. Ünite Doğada Hayat “İnsanların Doğal Çevreye Etkileri” Metni Sayfa 167, 168, 169 Etkinlik Cevapları

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 167. Sayfa Cevapları

“Baraj“ ve “göl“ kelimelerinin anlamlarını sözlüklerinizden bulunuz. Bu kelimelerin arasındaki benzerlik ve farklılıkları söyleyiniz.

Cevap: 

Baraj: Suyu toplama, sulama ve elektrik üretme amacıyla akarsu üzerine yapılan bent.

Göl: Oluşması genellikle tektonik, volkanik vb. olaylara bağlı olan, toprakla çevrili, derin ve geniş, tuzlu veya tuzsuz durgun su örtüsü.Göl kendiliğinden veya inanlar tarafından oluşturulmuş su birikintisi iken barajlar akarsular üzerine kurulmaktadır. İkisi de su birikintisidir.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 169. Sayfa Cevapları

Aşağıda verilen görselleri inceleyiniz. Hangilerinin insanlar tarafından doğal çevreyi değiştirerek oluşturulduğunu söyleyiniz. İnsanlar tarafından doğal çevrenin değiştirilmesi ile oluşturulanlara “X” işareti koyunuz.

Cevap: 

insan eliyle değişen doğa

Çevrenizi gözlemleyerek insanların doğal çevrede yaptığı değişikliklere örnekler veriniz.

Cevap: Yollar, köprüler, fabrikalar, parklar, evler, tüneller.Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi 162-163-164-165-166. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.