18 Ekim 2022, 20:13
necla
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi 87-89-90. Sayfa Cevapları Dizin Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 87-89-90. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık

Yeterli Ve Dengeli Beslenelim Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Dizin Yayıncılık Sayfa 87 Cevapları

SAĞLIKLI HAYAT

YETERLİ VE DENGELİ BESLENELİM

Sizce neden farklı gıdalarla besleniriz? Anlatınız.Cevap: Farklı gıdalarla besleniriz. Çünkü sağlıklı olabilmek için vücudumuzun farklı besinlere ihtiyacı vardır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Dizin Yayıncılık Sayfa 89 Cevapları

ETKİNLİK YAPIYORUM1- Aşağıdaki sağlıklı besinlerin adları bulmacada gizlenmiştir. Bu kelimeleri bularak örnekteki gibi boyayınız.

Cevap: 


2- Yeterli ve dengeli beslenmek niçin önemlidir? Yazınız.Cevap: Yeterli dengeli beslenmek sağlığımız için çok önemlidir. Yeterli ve dengeli beslenmez sek sağlığımız bozulur obezite ve şeker hastalıkları gibi sağlık sorunları ile karşılaşırız. Yeterli ve dengeli beslenerek sağlıklı  olur çabuk yorulmaz  ve hayatımızda daha başarılı oluruz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Dizin Yayıncılık Sayfa 90 Cevapları

3- Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Dengeli beslenme için tüketebileceğimiz besinleri ok çizerek dengeli beslenme yazısıyla eleştiriniz.

Cevap: 
Sağlığımızı korumak için beslenmemizde nelere dikkat etmeliyiz? Anlatınız.

Cevap: Sağlığımız korumak için beslenmemize dikkat etmeliyiz. Zararlı yiyeceklerden uzak durmalıyız.Meyve sebze tüketmeliyiz. Balık, tavuk et ve kuru baklagillerden yeteri kadar tüketmeliyiz.  Öğünlere dikkat etmeliyiz bol su tüketmeliyiz.


Ders Ve Çalışma Kitabı Cevapları3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Dizin Yayınları 87-89-90. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi 83-85. Sayfa Cevapları Dizin Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.