01 Ağustos 2021, 14:16
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 136-137. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2022-2023 Eğitim Ve Öğretim Yılı 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 136, 137 “Yeni Ülke Yeni Arkadaş” Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 136 Cevapları

Göçmen kuşlar sizce neden göç eder?

Cevap: Göçmen kuşlar mevsime göre göç ederler.Kış gelince sıcak yerlere göç ederler.Ülkemize göç etmiş insanların yaşadığı yere uyumunu kolaylaştırmak için neler yapıldığını araştırınız?

Cevap: Dil eğitimi veriliyor, kültürel etkinlikler yapılıyor, onlara iş imkanı sağlanıyor ve her konuda destek veriliyor.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 137 Cevapları

Aşağıdaki örnek olayı okuyunuz ve soruları cevaplayınız.Sizce Özge ve arkadaşları, Abdülhamid’in sınıfa ve okula uyum sağlaması için neler yapabilirler? Önerilerinizi aşağıya yazınız.

Cevap: Dil öğrenmesi için yardım edilebilir.
Ona samimi davranıp oyun oynarken onu da dahil etmek gerekir.
Derslerinde yardımcı olmak gerekir.

Siz başka bir ülkeye göç etmek zorunda kalsaydınız neler hissederdiniz? Duygu ve düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

Cevap: Kendimi yalnız ve yabancı hissederdim.Uyum sağlamak için iyi arkadaşlarımın olmasını isterdim.Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 106-107-108-109. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

15 Ekim 2022, 16:35

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2700

Kız kardeşimin ödevleri için bakıyoruz. Kendisi bilgisayar kullanmak istemiyor o yüzden ben bakıp yardım ediyorum. Teşekkür ederiz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.