13 Eylül 2023, 14:29
necla
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 26-28. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları


1. Ünite Okulumuzda Hayat: Okulumuzun Bize Ve Topluma Katkıları Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26-27-28 Cevapları Tuna Yayıncılık

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları Tuna Yayınları

Okulumuzda edindiğimiz bilgilerin, katıldığımız etkinliklerin bize ve topluma yararları neler olabilir?

Cevap: Okulumuzdaki eğitsel, sosyal ve kültürel etkinlikler bizi hayata hazırlayarak katkı sağlar. Örneğin matematik dersi sayesinde alışveriş yaparken matematikteki işlemlerden faydalanırız. Türkçe dersi sayesinde ana dilimizi daha iyi konuşuruz. Hayat Bilgisi dersleri sayesinde toplumda nasıl davranmamız gerektiğini öğreniriz. Beden dersleri sayesinde vücudumuzu geliştiririz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları Tuna Yayınları

ETKİNLİK YAPALIM1) Okula gitmek bireysel ve toplumsal hayatımıza ne gibi katkılar sağlar? Bu katkıları aşağıdaki ifadeyi tamamlayacak şekilde noktalı alana yazalım.

Cevap: Okulumu çok seviyorum. Çünkü; okula gitmek bizi hayata hazırlar. Günlük yaşamda alışverişte, konuşmada, toplumsal ilişkilerimizde, davranışlarımızda ve sosyal aktivitelerde okula gitmek bireysel ve toplum hayatımızı şekillendirir.

2) Hayat bilgisi dersinde edindiğimiz bilgilerin günlük yaşamımızdaki yararlarını aşağıdaki noktalı alana yazalım.Cevap: Hayat bilgisi dersinde edindiğimiz bilgiler günlük hayatımızdaki, kişinin gelişimini, insan ilişkilerini, topumda nasıl davranması gerektiğine yön vererek günlük yaşama fayda sağlar.

1) Okulumuzda hangi etkinliklere katılabiliriz? Söyleyelim.

Cevap: Okulumuzda, halk oyunlarına ve tiyatro bölümüne katılabiliriz.

2) Matematik ve Türkçe derslerinde edindiğimiz bilgilerin bize yararları nelerdir? Örneklerle açıklayalım.Cevap: Matematik dersi sayesinde öğrendiğimiz işlemlerden faydalanırız.

Türkçe dersleri sayesinde duygu ve düşüncelerimizi daha iyi ifade ederiz. Ana dilimiz olan Türkçeyi daha iyi ve akıcı konuşuruz.

 

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 22-24-25. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.