16 Eylül 2023, 11:30
necla
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-38. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları


1. Ünite Okulumuzda Hayat: Okulumuz Hepimizindir Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36-37-38 Cevapları Tuna Yayıncılık


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları Tuna Yayınları

Okulumuzdaki araçları, elektriği ve suyu kullanırken nelere dikkat ederiz?

Cevap: Okulumuzda bir çok araç ve gereç kullanmaktayız. Sıra, masa, tahta, tahta kalemi, pano, beden dersi malzemeleri gibi bir çok okul araç ve gereçleri özenli ve itinalı bir şekilde kullanmalıyız. Okuldaki suyu  kullanırken  dikkat etmeliyiz. Açık musluk bırakmamalıyız. Suyu kullanırken boşa akıtmadan kullanmalıyız. Okuldaki elektriği kullanırken gereksiz lambaları kapatmalı, kullanmadığımız bilgisayar ve yazıcı gibi aletleri kapatmalıyız. Okuldaki kaynaklarımızı kullanırken gerekli özeni göstermeliyiz. Unutmayalım okul hepimizindir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları Tuna Yayınları

ETKİNLİK YAPALIM1) Aşağıdaki resmi inceleyelim. Resimdeki olayı bir arkadaşımız yapsaydı ona nasıl tepki verirdik? Okul kaynaklarını korumak için ona ne tür önerilerde bulunurduk? Önerilerimizi noktalı alana yazalım.

Cevap:2) Okulumuzdaki kaynakları tasarruflu kullanmamız gerektiğini arkadaşlarımıza hatırlatalım. Bunun için özgün önerilerde bulunalım. Aşağıda verilen örneklerdeki gibi etiketler ve sloganlar hazırlayalım. Etiketlerimizin ve sloganlarımızın olduğu kartonları sınıfımızda ve okulumuzda uygun yerlere asalım.

Cevap:

Suyu boşa akıtma

Gereksiz lambayı söndür.Kaynakları israf etme

Okul kaynaklarını etkili ve verimli kullanmak için neler yapmalıyız? Örneklerle açıklayalım.

Cevap: Okul kaynaklarını zarar vermeden ve özenli bir şekilde kullanmalıyız. Okul kaynaklarını verimli kullanarak ülke ekonomisine katkıda bulunuruz. Unutmayalım kaynaklarımız sonsuz değildir. Örneğin, boşa akan muslukları kapamalı suyu yeteri kadar kullanmalıyız. Gereksiz lambaları söndürmeli, kullanmadığımız elektrikli aletleri kapatmalıyız.

  

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 32-35. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.