28 Eylül 2023, 13:27
necla
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 60-61-62. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları


2. Ünite Evimizde Hayat: Evimizdeki Görev ve Sorumluluklarımız Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 60-61-62 Cevapları Tuna Yayıncılık


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 60 Cevapları Tuna Yayınları

Odamızı toplamak, kitaplığımızı düzenlemek gibi işleri yapmamızın bize ve ailemize yararları neler olabilir?

Cevap: Evimizdeki, odamızı toplamak, kitaplığımızı düzenlemek gibi işleri yapmak sorumluluklarımızı yerine getirirken aile içindeki işleri de kolaylaştırmış oluruz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevapları Tuna Yayınları

ETKİNLİK YAPALIM1) Aşağıdaki cümleleri okuyalım. Verilen basit işleri yapma sıklığımıza göre tablodaki ilgili sütuna “✓” işareti koyalım.

Cevap:2) “Bazen (☺)” ve “Asla (☺)” sütununa koyduğumuz “✓” işareti fazla ise neler yapmamız gerektiğini aşağıdaki noktalı alana yazalım.

Cevap: Bazen sütununa koyduğum işaretler daha fazla olduğu için evde aileme bazı işlerde daha fazla yardımcı olmam gerekmektedir.

Evimizde üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmemizin bize ve ailemize yararları nelerdir? Örneklerle açıklayalım.

Cevap: Evimizde üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmemizin bize ve ailemize Bir çok yararı ve fayda olur. Örneğin evdeki işler daha çabuk biter. Ailede dayanışma ve yardımlaşma olur. Aile bağları güçlenir. Aile bireyleri ile daha fazla vakit geçirilir. 

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 57-58-59. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.