12 Ekim 2021, 07:57
murat
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları 24-25. Sayfa Cevapları3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Ders Kitabı 1. Ünite Okulumuzda Hayat “Sevgili Okulum” Metni Sayfa 24, 25 Etkinlik Cevapları

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 24. Sayfa Cevapları

Okulunuzu hiç görmemiş olan bir arkadaşınıza okulunuzu nasıl tanıtırsınız? Anlatınız.

Cevap: Ben Atatürk İlkokulu’na gidiyorum. Okulum 1972 yılında yapılmış. Okulumun en büyük özelliği çok sayıda başarılı öğrenci yetiştirmesidir. Okulum aynı zamanda modern bir yapıya sahip. Merkezi bir konumda olmasına rağmen fazla gürültü olmayan bir semtte.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 25. Sayfa Cevapları

Siz de okulunuzun tarihini, başarılarını, farklı özelliklerini araştırınız. Ulaştığınız bilgilerden de yararlanarak uzaktaki bir arkadaşınıza okulunuzun özelliklerini anlatan bir mektup yazınız. Ardından, okulunuzun kültürel özelliğini yansıtan bir resim yapınız.Cevap: Sevgili Arkadaşım Ali, bu mektupta sana okulumdan bahsedeceğim. Okulum 1972 yılında yapılmış Ankara ilinin Mamak ilçesinde bulunmaktadır. Okulumuzda 25 sınıf bulunmaktadır. Oldukça modern bir yapıya sahiptir. Okulumun adı Atatürk ilkokulu’ dur.

1. Okulunuzdan mezun olan ünlü kişiler var mıdır? Varsa bu kişilerin adlarını söyleyiniz.

Cevap: Araştırdığım kadar ile ünlü biri yok.

2. Okulunuzun başarıları nelerdir? Sayınız.Cevap: Basketbol turnuvasında il birincisi, satranç turnuvasında Türkiye ikinciliği.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları 20-21-22-23. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.