13 Ekim 2021, 08:58
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları 45-46-47-48-49. Sayfa Cevapları3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Ders Kitabı 2. Ünite Evimizde Hayat “Aile Büyüklerimin Çocukluğunu Bilirim” Metni Sayfa 45, 46, 47, 48, 49 Etkinlik Cevapları

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 45. Sayfa Cevapları

Arkadaşlarınızla hangi oyunları oynuyorsunuz? Sizce, aile büyüklerinizin çocukluklarında oynadıkları oyunlarla sizin oynadığınız oyunlar aynı mıdır? Neden?

Cevap: Top oynuyoruz, saklambaç oynuyoruz, çizgi oynuyoruz, birdir bir oynuyoruz. Aile büyüklerim de aynı oyunları oynamışlar.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 48. Sayfa Cevapları

1. ETKİNLİKAile büyüklerinizin çocukluklarında oynadıkları oyunları araştırınız. Bu oyunların adlarını yazınız.

Cevap: Çelik çomak, birdir bir, saklambaç, kör ebe, mendil kapmaca, topaç çevirme, bilye, ip atlama, sek sek, yakar top.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 49. Sayfa Cevapları

2. ETKİNLİK

Aşağıdaki soruların cevaplarını yazınız.a. En çok hangi işleri yapmaktan hoşlanıyorsunuz?

Cevap: Babamla araba yıkamak, bahçedeki çiçekleri sulamak.

b. En çok hangi oyunları oynuyorsunuz?

Cevap: Futbol, voleybol, saklambaç.4. Yapmaktan hoşlandığınız işler ile aile büyüklerinizin yapmaktan hoşlandığı işler birbirine benziyor mu? Bu işlerin benzer ve farklı yönlerini yazınız.

Cevap: Evet benziyor. babam da araba yıkamayı seviyor. Fakat annem ütü yapmayı sevmiyor.

5. Sizin oyunlarınız ile aile büyüklerinizin oyunları arasında nasıl farklar vardır? Bu farkların nedenleri sizce nelerdir?

Cevap: Bizler daha çok bilgisayar oyunları oynuyoruz. Onlar ise arkadaşları ile daha çok oyunlar oynamışlar. Bunun nedeni teknolojik gelişme olabilir.Aile büyüklerinizin çocukluk dönemleri ile kendi çocukluk döneminizin özelliklerini karşılaştırınız.

Cevap: O zamanlar teknoloji yaygın değilmiş ve daha çok arkadaş gurupları varmış. Şimdi ise herkes yalnız olmayı ve telefon ve bilgisayarda vakit geçirmeyi seviyor.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları 44. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.