13 Ekim 2021, 23:11
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları 89-90-91-92. Sayfa Cevapları3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Ders Kitabı 3. Ünite Sağlıklı Hayat “Kendimin Ve Toplumun Sağlığını Korurum” Metni Sayfa 89, 90, 91, 92 Etkinlik Cevapları

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 89. Sayfa Cevapları

Özlem, çok sayıda insanın olduğu bir yerde elleriyle her şeye dokunuyor. Sizce Özlem, bunu yaparak sağlığını tehlikeye atmış olabilir mi? Neden? Söyleyiniz.

Cevap: Evet tehlikeye atmış olabilir. Çünkü ellediği yerlerde virüs ve mikrop olabilir. Bunu da yanlışlıkla ağzına ve gözüne sürüp hasta olabilir.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi 92. Sayfa Cevapları

1. ETKİNLİKAile büyüklerinizle gittiğiniz bir ortak kullanım alanında neler yaptığınızı düşününüz. Ardından, burada kendinizin ve toplumun sağlığını korumak için neler yaptığınızı yazınız.

Cevap: Maske takıyoruz, İnsanlarla sosyal mesafemizi koruyoruz, tokalaşmıyoruz, elimize kolonya sürüyoruz.

1. Herkese açık yerlerde sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız? Söyleyiniz.

Cevap: İnsanlara çok yaklaşmamak gerekir, maske ve mesafemizi korumak gerekir, dezenfektan kullanmak gerekir.2. Herkese açık yerlerde başkalarının sağlığını korumak için nasıl davranmalıyız? Söyleyiniz

Cevap: Mesafeli davranmalıyız, Tokalaşmamalıyız, maske takmalıyız, dezenfektan kullanmalıyız.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları 85-86-87-88. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.