01 Mart 2022, 15:25
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Matematik 134. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları


3. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı 134. Sayfa Cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

3. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı 134. Sayfa Cevapları

1. Aşağıdaki şekillerdeki boyalı bölgelerin bir bütünün kaçta kaçını ifade ettiğini kesirle gösteriniz. Bu kesirlerin okunuşunu parça, bütün ilişkisini belirterek yazınız.

Cevap:

3. sınıf tuna mat. sayfa 134-1

2. Aşağıdaki şekillerdeki boyalı parçaların, şekillerin kaçta kaçı olduğunu kesirle gösteriniz. Kesirlerin pay, payda ve kesir çizgilerini belirleyiniz.Cevap:

3. sınıf matematik 134-2

3. Nazife, bir pizzayı 4 eş parçaya böldü. Parçalardan birini kardeşine verdi. Nazife’nin kardeşine verdiği parçanın tüm pizzanın kaçta kaçı olduğunu gösteren kesri yazınız. Bu kesrin pay ve paydasını belirleyiniz.Cevap: 1/4

1 pay

4 payda

4. Banu, bir bütün pastayı iki eş parçaya böldü. Parçalardan birini babasına verdi. Diğer parçayı da iki eş parçaya böldü. Parçalardan birini annesine verdi.Banu’nun annesine ve babasına verdiği pastaların, tüm pastanın kaçta kaçı olduğunu gösteren kesirleri yazınız. Bu kesirlerin pay ve paydalarını belirleyiniz.

Cevap:

1/2 babası

1 pay2 payda

1/4 annesi

1 pay

4 paydaDers Ve Çalışma Kitabı Cevapları

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları 134. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Matematik 131. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.