04 Mart 2022, 16:20
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Matematik 174. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları


3. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı 174. Sayfa Cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

3. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı 174. Sayfa Cevapları

4. Suzan Teyze 1 sürahi limonata yaptı. Yaptığı limonatayı 6 su bardağına doldurdu. 5 bardak limonatayı misafirlerine ikram etti. Suzan Teyze’nin misafirlerine limonatanın kaçta kaçını ikram ettiğini ifade eden kesri yazınız. Bu kesrin pay ve paydası arasındaki ilişkiyi açıklayınız.

Cevap: 5/6 payda paydan büyüktür.

5. Yandaki şeklin kaçta kaçının mavi olduğunu ifade eden kesri yazınız. Bu kesrin pay ve paydası arasındaki ilişkiyi açıklayınız.

Cevap: 2/5 payda paydan büyüktür.6. Bir kümeste 1 horoz ve 5 tavuk vardır. Tavukların sayısının kümesteki hayvanların sayısının kaçta kaçı olduğunu ifade eden kesri ve bu kesrin birim kesrini yazınız.

Cevap: 5/6

1/67. Aşağıdaki sayı doğrusunda 0 ile 1 arası eş parçalara bölünmüştür. Bu sayı doğrusunu kullanarak payı paydasından küçük bir kesir yazınız.

Cevap: 3/6

8. Suna, kareli kâğıda çizdiği şekli 6 eş parçaya ayırarak parçaları yandaki gibi boyadı. Pembe, yeşil ve mavi boyalı bölgelerin bütünün kaçta kaçı olduğunu ifade eden kesirleri yazınız. Yazdığınız kesirlerin pay ve paydasını karşılaştırınız.

Cevap:  2/6 pembe3/6 yeşil

1/6 mavi

hepsinin paydası paydan büyüktür.

9. Yukarıdaki şekildeki boyalı kısmın şeklin kaçta kaçı olduğunu gösteren kesri ve bu kesrin birim kesrini yazınız.Cevap: 18/100

1/100

Ders Ve Çalışma Kitabı Cevapları

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları 174. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Matematik 173. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


28 Mart 2022, 18:20

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

doğru cevapları verdiğiniz için teşekkür ederim

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.