06 Mart 2022, 17:43
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Matematik 185. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları3. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı 185. Sayfa Cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

3. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı 185. Sayfa Cevapları

1. Matematik kitabınızdaki küp, kare prizma ve dikdörtgen prizmaların ayrıt, köşe ve yüzlerinin sayılarını bulunuz. Ayrıt, köşe ve yüz sayılarına göre bu geometrik cisimleri karşılaştırınız.

Cevap: 

Küpün 12 ayrıtı, 8 köşesi ve 6 yüzü vardır. Tüm yüzleri eştir. Tüm ayrıtları eşit uzunluktadır.Kare prizmanın 12 ayrıtı, 8 köşesi ve 6 yüzü vardır. Karşılıklı yüzleri eştir. Karşılıklı ayrıtları eşit uzunluktadır. Tabanı kare şeklindedir.

Dikdörtgen prizmanın 12 ayrıtı, 8 köşesi ve 6 yüzü vardır. Karşılıklı yüzleri eştir. Karşılıklı ayrıtları eşit uzunluktadır. Tabanı dikdörtgen şeklindedir.

2. Bir bilgisayardan güvenli bir internet sitesine girerek küp, kare prizma ve dikdörtgen prizma görsellerini inceleyiniz. Bu görsellerden yararlanarak küp, kare prizma ve dikdörtgen prizmanın köşe, yüz ve ayrıt özelliklerine göre benzer ve farklı yönlerini açıklayınız.

Cevap: prizma

Ders Ve Çalışma Kitabı Cevapları

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları 185. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Matematik 184. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.