06 Haziran 2022, 13:43
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Matematik 238. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları3. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı 238. Sayfa Cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

3. Sınıf Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı 238. Sayfa Cevapları

1. Sınıfınızda çevre uzunluğunu ölçebileceğiniz şekillere örnekler veriniz. Bu şekillerin çevre uzunluğunu standart olmayan ölçme birimleri kullanarak ölçünüz. Ölçüm sonuçlarını defterinize yazınız.

Cevap: 

Sınıfımızda bulunan sırayı karışla ölçtüm. Çevresi 22 karış geldi.2. Sınıfınızda çevre uzunluğunu ölçebileceğiniz şekillere örnekler veriniz. Bu şekillerin çevre uzunluğunu standart ölçme birimlerini kullanarak ölçünüz. Ölçüm sonuçlarını defterinize yazınız.

Cevap:

Sınıfımızda bulunan tahtanın çevresi 7

buy levitra cheap,5 metre geldi.

3. Evinizde çevre uzunluğunu ölçebileceğiniz şekillere örnekler veriniz. Bu şekillerin çevre uzunluğunu önce standart olmayan birimleri, daha sonra standart birimleri kullanarak ölçünüz. Ölçüm sonuçlarını defterinize yazınız.

Cevap:

Evimizdeki televizyonun çevresini karışla ölçtüm ve 30 karış geldi. Daha sonra metre ile ölçtüm ve 360 cm. geldi.Ders Ve Çalışma Kitabı Cevapları

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları 238. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Matematik 235. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.