Cevap Yaz
30 Temmuz 2021, 19:23
murat
Yönetici

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 143. Sayfa Cevapları ADA Yayıncılık



2021-2022 Eğitim Yılı 3. Sınıf Ada Matbaacılık ve Yayıncılık  Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Etkinlik Cevapları

Cevaplar Lila renkli yazılardır.

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 143. Sayfa Cevapları ADA Yayınları

1.Aşağıdaki problemleri defterinize çözünüz.

Yağız, 97 sayfalık kitabın 22 sayfasını okudu. Kalanını günde 5 sayfa okuyarak bitirmek istiyor. Yağız kitabı kaç günde bitirir?

Cevap: 97-22=75

75/5=15

7 kg limon 35 TL’dir. 9 kg limon almak için kaç lira ödenmelidir?

Cevap: 35/7=5

5×9=45

Üç arkadaştan Ahmet’in 45, Kadir’in 15 ve Ali’nin 24 misketi vardır. Hepsi misketlerini birleştirip misketleri eşit sayıda paylaşıyorlar. Her birine kaçar bilye düşer?



Cevap: 45+15+24=84

84/3=28

Zeki, 80 TL’sinin 20 TL’sini harcadı. Geri kalan parası ile tanesi 10 TL olan defterlerden kaç tane alabilir?

Cevap: 80-20=60

60/10=6

Bir markette 10 kilogram peynir 90 TL’ye alınıp bir kilogramı 15 TL’ye satılıyor. Bir kilogram peynirde kaç lira kazanılır?

Cevap:90/10=9

15-9=6

2.Aşağıdaki problemleri defterinize çözünüz.
Yandaki verilenleri kullanarak çözümünde bölme işlemi yapacağınız bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinize yazıp çözünüz.

Cevap: Her kolide 15 adet yumurta bulunan kolileri 15 TL ye satıyorlar.Yumurtanın tanesi kaç TL dir?

15/15=1 TL



Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 77-78. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

16 Şubat 2021, 13:06

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2970

Çok güzel bir ödev çalışması diğer sitelerde okadar çok zor giriyorum

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.