Cevap Yaz
20 Temmuz 2021, 10:37
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 201. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı MEB Yayınları 3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 201 Cevapları

Bu bulmacada 8 birimlik kütleyi, terazinin dengesini bozmayacak şekilde kefelere dağıtmamız gerekiyor.Terazinin dengede kalabilmesi için en üstteki mor renkli çubuğun sağındaki ve solundaki kütleler eşit olmalıdır. Yani solundaki ve sağındaki kefelerde dörder birim kütle olmalıdır. Bu durumda mor renkli çubuğun sağındaki kefeye 4 yazabiliriz. Terazinin dengede kalabilmesi için ortadaki yeşil renkli çubuğun sağındaki ve solundaki kütleler eşit olmalıdır.Terazinin solunda bulunan kefelerdeki toplam kütlenin 4 olduğunu biliyoruz. Bu kütle yeşil renkli çubuğun solundaki iki kefeye ve sağındaki tek kefeye ikişerikişer paylaştırılmalıdır. Öyleyse yeşil renkli çubuğun sağındaki kefeye 2 yazabiliriz. En alttaki kırmızı renkli çubuğun her bir kefesine, 2 birimlik kütleyi birer birer paylaştırabiliriz.
Şimdi terazinin kefelerini eşitlemek için hangi sayıları yazmamız gerektiğini aşağıdaki şekilde birlikte yapalım.matematik 201. sayfaBir önceki yazımız olan 3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 77-78. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.