23 Temmuz 2021, 19:21
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Fen Bilimleri 166. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 166 Cevapları

Mavi renkli yazılar cevaplardır.

4. Sınıf SDR İpekyolu Fen Bilimleri 166. Sayfa Cevapları

Evimizdeki ses çıkaran cihazların (televizyon, radyo, saç kurutma makinesi, elektrikli süpürge vb.) bazılarını çalıştıralım.a. Bu seslerin bize ve çevremize ne gibi olumsuz etkileri olmaktadır? Aşağıya yazalım.

Cevap: Bu cihazların hepsini açınca çok gürültülü bir ortam olmaktadır.Bu çevreye olumsuz etkileri olan sesler, ses kirliliğine neden olmaktadır.Komşularımız rahatsız olur.

b. Sesten rahatsız olduğumuz mekânlar hangileridir?

Cevap: Fabrikalar, trafiğin yoğun olduğu yerler, hava alanları, yol çalışiması yapan makinelerin sesleri.c. Ses kirliliğini azaltmak için ne gibi önlemler alınabilir?

Cevap: Araçların eksozları sessiz olmalıdır, trafikte kornaya basmamak gerekir, fabrikalar şehir dışında olmalıdır, pencereler çift cam olmalıdır. Eğlence mekanlarının belli sesi aşmamaları gerekir.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.