25 Temmuz 2021, 14:36
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Fen Bilimleri 174. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 174 Cevapları

Mavi renkli yazılar cevaplardır.

4. Sınıf SDR İpekyolu Fen Bilimleri 174. Sayfa Cevapları

1. Evimizde, okulda elektrik, su, besin gibi kaynakları kullanırken nelere dikkat ediyoruz?Cevap: Tasarruflu olmaya dikkat ediyoruz.Gereksiz yanan ışıkları kapatıyoruz.Odadan çıkınca ışıkları kapatıyoruz.Islak ellerle dıkunmuyoruz.Muslukları az açıp işimiz bitince tam kapatıyotuz.Besinleri yiyebileceğimiz kadar tabağımıza koyuyoruz.Ekmekleri çöpe atmıyor değerlendiriyoruz.

2. Geri dönüşüm kavramı ile ilgili neler biliyoruz? Bilgilerimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap: Geri dönüşüm çevreyi koruduğu kadar aile ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.Atıkları atık kutularına ayrıştırarak atıyoruz.

Yukarıda verilen resmi inceleyelim. Resimde gördüklerimiz için neler söyleyebiliriz? Suyun kullanımı doğru mu? Elektrikli aletler sürekli çalışırsa neler olabilir?Cevap: Su boşa akıyor, lambaların hepsi yanıyor.Bu doğru değil çünkü kaynaklarımız boşa gidiyor, daha fazla fatura ödemek zorunda kalırız.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.