29 Temmuz 2021, 12:09
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Fen Bilimleri 192. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 192 Cevapları

Mavi renkli yazılar cevaplardır.

4. Sınıf SDR İpekyolu Fen Bilimleri 192. Sayfa Cevapları

1. Elektriğin keşfedilmesi insanlara ne gibi yararlar sağlamış olabilir? Arkadaşlarımızla tartışalım.Cevap: Elektriğin keşfi bugünkü modern hayatı bizlere sağlamıştır.Tüm teknolojik gelişmeler elektrik sayesinde olmuştur.Elektrik ile birlikte daha konforlu ve sağlıklı bir hayat yaşamaktayız.

2. Elektrik devresinin ne anlama geldiğini, basit bir elektrik devresi için nelere ihtiyaç olduğunu araştıralım.

Cevap: Basit bir elektrik devresi için ampıl, duy, kablo, pil ve anahtar gerekmektedir.

Resimde hangi elektrikli araçlar görülüyor?Cevap: Televizyon, abajur, lamba, cep telefonu, elektrikli süpürge, radyo var.

Evlerde aynı anda birden fazla elektrikli araç çalıştırılabiliyor. Elektrikle çalışan araçlar arasında bir bağlantı olduğunu söyleyebilir miyiz? Televizyonun açma kapama düğmesi ile lambaları açmak için kullanılan düğmeler arasında nasıl bir benzerlik olabilir? Arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap: Elektrikle çalışan araçlar arasında bir bağlantı olmaz fakat hepsi elektrikle çalışmaktadır.Televizyonu açma düğmesi elektrik devresini tamamlamaktadır.Lambaları yakan düğme de elektrik devresini tamamlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.