Cevap Yaz
28 Temmuz 2021, 18:20
murat
Yönetici

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 53. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 53 Cevapları

Mavi renkli yazılar cevaplardır.

Beslenme alışkanlıklarımızı bir düşünelim. En çok ne tür yiyeceklerden hoşlanıyoruz? Sağlıklı besleniyor muyuz? Sağlıklı
beslenmeye önem veriyor muyuz? Okula gelirken hazırladığımız beslenme çantamıza koyduğumuz yiyecekleri seçerken
nelere dikkat ediyoruz? Öğünlerimizde tükettiğimiz besinleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Arkadaşlarımızla tartışalım.Cevap: En çok sebze yemeklerini seviyorum.Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum.Okula giderken beslenme çantama taze ve doğal yiyecekler koymaya özen gösteriyorum.Bunlardan bazıları haşlanmış yumurta, süt, ekmek, ve meyve gelmektedir.

Besinleri seçerken taze ve doğal olmasına özen göstermek gerekir.

Besinlerin tazeliğinin ve doğallığının sağlıklı yaşam için önemini çeşitli kaynaklardan araştıralım. Araştırma sonuçlarını sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım.

Cevap: İnsan vücudu içine gerekli olan vitaminler, protein ve mineraller gibi besin içerikleri doğal ve taze olan besinlerde olur.İnsanların sağlıklı bağışıklığı güçlü olması için, büyüme ve gelişmenin olması için taze ve doğal besinlere ihtiyaç vardır.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.