Cevap Yaz
30 Temmuz 2021, 20:44
murat
Yönetici

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 66. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 66 Cevapları

Mavi renkli yazılar cevaplardır.

Ülkemizde Yeşilay kurumu zararlı alışkanlıklar konusunda toplumu bilinçlendirerek bunların kullanımının önlenmesi için çalışmalar yapmaktadırlar. Biz de okulumuzdaki Yeşilay Kulübü’nün faaliyetlerini araştırarak bu konuda arkadaşlarımızı bilgilendirelim. Sigara kullanımını azaltmaya yönelik üzerimize düşen sorumluluklarımızı arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap:

Yeşilay’ın faaliyetleriBağımlılıklarla mücadelede yazılı ve görsel medyayı, internet ve sosyal med-ya ağlarını aktif bir mücadele alanı olarak görür ve mesajların toplumun tüm kesimlerine aktarılması için çalışır.
İlk ve ortaokullarda, lise ve üniversitelerde Yeşilay Kulüpleri kurarak eğitim kurumlarında yaygınlaşarak çocuklarda ve gençlerde Yeşilay bilinci ve bağımlılıklarla ilgili farkındalık oluşturur.
Kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde bağımlılıklarla mücadele amaçlı yaygın ve örgün eğitim kurumları için müfredat hazırlar, yüz yüze ve uzaktan eğitim içeriği oluşturur, bağımlılıklarla mücadelede eğitim mecralarında aktif olarak yer alır.
Çalışma alanına uygun uluslararası teşkilatlarla işbirliği yapar. Yurt dışında Yeşilay’ların kurulmasına öncülük eder.
Dünyada bağımlılıklarla mücadele eden uluslararası çatı kuruluşların oluşumunda yer alır veya oluşumuna önayak olur.
Bağımlılıklarla mücadelede yasal mevzuatın geliştirilmesi için savunuculuk çalışmaları yaparak toplumsal farkındalığı arttırmaya çalışır.
Ülke çapında faaliyet ve etkinlikler yoluyla bağımlılıklarla ilgili farkındalığı arttırmak için çalışır.
Çalışma alanı ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile ortak proje ve faaliyetler yürütür. Ulusal ve uluslararası birliklere, çatı kuruluşlara ve federasyonlara katılır; çalışma alanı ile ilgili tüm paydaşlarla etkili işbirliği geliştirir.

Sigara kullanımı azalma yönünde çeşitli çalışmalar yapılabilir. Bunların başında daha etkili kamu spotları yapılmalı, sigara içimini dışarıda yasaklamalı, sigara fiyatlarını çok pahalı yapmalı.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.