04 Temmuz 2021, 14:40
murat
Yönetici

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 67. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 67 Cevapları

Mavi renkli yazılar cevaplardır.

Aşağıdaki noktalı yerlere sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü yazalım.

Cevap: Günümüzde insanlar hem hareketsiz bir yaşam sürmekte hem de kötü alışkanlıklar edinmektedir.Kötü alışkanlıklar biraz da insanların hareketsiz olmalarından kaynaklanmaktadır.Sürekli çalışan hareket eden insanların daha az kötü alışkanlıklar edindikleri bir gerçektir.Spor ile uğraşan insanların sürekli dinç sağlıklı olmaları onların yaşam tarzlarından kaynaklanmaktadır.Spora başlayan insanların kötü alışkanlıkları terk ettikleri gözlenmektedir.Bu nedenle spor hayatımız için oldukça önemlidir.Bu nedenle insanları spora yönlendirecek faaliyetler ve etkinlikler yapmak gerekir.Aşağıdaki noktalı yerlere gün içerisinde üç öğünde neler yediğimizi yazalım. Bu yediklerimizin dengeli beslenmeye uygun olup olmadığını belirleyelim. Daha sonra kendimize bir günlük sağlıklı beslenme öğünleri hazırlayıp bunları da aşağıdaki noktalı alana yazalım.

Cevap: Sabah kahvaltısında zeytin, peynir, yumurta, kepekli ekmek, domates ve salatalık yemekteyim.Öğle yemeğinde et, tavuk ya da balıktan birini tercih edip yanında salata yiyorum.Akşam yemeğinde çorba, pilav ve salata yemeğini yiyorum.Dengeli beslendiğimi düşünüyorum.

Sabah: Yumurta, zeytin, peynir, meyve suyu

Öğle: Et salata, kepekli ekmek, pilav.Akşam: Balık, salata, ekmek.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.