03 Ağustos 2021, 20:12
murat
Yönetici

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı 34-35. Sayfa cevapları4. Sınıf Meb Yayınları İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı sayfa 34, 35 “HAK ARAYIŞI”  Etkinlik Cevapları

34. Sayfa

Özel gereksinimi olan arkadaşlarınızın okul bahçesinden yeterince yararlanabilmesi için neler yapılabilir? Tartışınız.
Cevap: Bu arkadaşlarım için özel yollar, oyun alanları ve eşyaların teminini sağlar, spor alanlarını ayarlardım.

35. SayfaOyun Alanı

Doğa, Tuncer, Nehir, Bora ve Sevinç aynı mahallede yaşayan, okula birlikte gidip gelen ve birlikte oynayan arkadaşlardır.
Mahallelerinde güvenle oyun oynayabilecekleri bir yer olmadığı için aileleri sokakta oynamalarına izin vermemektedir. Bu can sıkıcı duruma çözüm aramaktadırlar. Bir gün balkonda otururlarken Doğa, “Buldum!” diye bağırır. Diğerleri merakla Doğa’yı dinlemeye başlar. Doğa “Arkadaşlar belediyeden mahallemize oyun oynayabileceğimiz bir park yapmasını isteyelim.” der. Sevinç “İyi de bizi kim dinler ki?” diye sorar.
Doğa nasıl bir cevap vermiş olabilir? Yazınız.
Cevap: Doğa, biz belediyeden isteyelim bakalım onlar bu konu hakkında ne cevap verecekler bakalım der.
Haklarımızı öğrenmek neden önemlidir?
Cevap: Haklarımızı bilirsek nerede ne zaman bir sıkıntıyla karşılaşsak haklarımızın ne olduğunu bilir ona göre hareket ederiz.
Haksızlığa uğradığınız zaman ne yaparsınız? Anlatınız.
Cevap: Hakkımın nerede kim tarafından ve nasıl gasp edildiğine göre hareket ederim.Okulda öğretmen ve idarecilere, mahalleyle ilgili bir durumda muhtara,ve buna benzer durumlarda ilgililere bildirir ve hakkımı ararım.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı 47. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.