23 Ekim 2023, 14:35
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 100-103. Sayfa Cevapları Ferman Yayınları


4. Ünite Zaman İçinde Teknoloji: Nedir, Ne Yapar? Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 100-101-102-103 Cevapları Ferman Yayınları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları Ferman Yayınları

Hazırlanalım

İletişim ve ulaşım teknolojileri olmasaydı yaşamımız nasıl olurdu? Teknolojik ürünlerin günlük yaşamımızdaki yeri ve önemi nedir? Fikirlerinizi söyleyiniz.

Cevap: İletişim teknolojileri olmasaydı çok eski çağlardaki gibi güvercinle ya da dumanla haberleşirdik. Hayatımız çok zor olurdu. Bilgiye ulaşamaz yada çok geç ulaşırdık. Örneğin bir yerde yangın çıkınca hemen ilgili yerleri arıyoruz ve anında müdahale ediyorlar. Dünyanın herhangi bir yerinde olan doğal afetler hakkında hemen bilgimiz oluyor ve insanlar ve devletler yardım ediyor.Ulaşım teknolojileri de yine insanların hayatlarını oldukça kolaylaştırmaktadır. Zamandan tasarruf ederken ekonomik olarak da faydaları var. Örneğin domates yetiştiren bir çiftçi ulaşım teknolojileri olmasa ürünlerini ihraç edemez. Başka şehre götürmek istese ürünü bozulur. Uçak ve hızlı tren gibi ulaşım araçları sayesinde insanlar kolaylıkla seyahat edebiliyorlar.

Söyleyelim

Sınıfınızda gördüğünüz teknolojik ürünler nelerdir? Adlarını söyleyiniz.Cevap: Akıllı tahta, projeksiyon cihazı.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları Ferman Yayınları

Söyleyelim

Günlük yaşamınızda kullandığınız teknolojik ürünlere ilişkin hazırladığınız listeleri okuyunuz. Ardından arkadaşlarınızın listeleriyle benzerlik ve farklılıklarını karşılaştırınız.

1. EtkinlikDefterinize aşağıdaki gibi bir tablo oluşturunuz. Evde, okulda ve sokakta kullandığınız teknolojik ürünleri ve kullanım alanlarını tabloya yazınız.

Cevap:

teknolojik ürünler ve kullanım alanları

Sonraki Konuya HazırlıkEn sık kullandığınız teknolojik ürünü belirleyerek bu ürünün gelişim tarihçesini, kullanma alanlarını ve sizin kullanma amacınızı dosya kâğıdına yazınız. Hazırladığınız metni sınıfınıza getiriniz.

Cevap: Ben teknolojik ürünler olarak cep telefonu, bilgisayar, televizyon, tost makinesi, ütü, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesini belirledim.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 94-95-96-97-98. Sayfa Cevapları Ferman Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.