09 Eylül 2023, 13:33
murat
Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 16-17-18-19. Sayfa Cevapları Ferman Yayınları


1. Ünite Farklıyız, Arkadaşız: Yaşam Öyküm Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16-17-18-19 Cevapları Ferman Yayınları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16 Cevapları Ferman Yayıncılık

Hazırlanalım

Yaşadığınız önemli bir olayı anlatırken neden heyecanlanırsınız? Yaşamınızdaki hangi olaylar sizler için önemlidir? Fikirlerinizi söyleyiniz.

Cevap: Çünkü o olayı anlatırken, olayı yeniden yaşıyor gibi oluruz. İnsanlar duygularını yaşarken ve anlatırken heyecanlanırlar. Heyecan bizim duygularımızın bir göstergesidir.
Aşağıda Elif arkadaşımızın kendi yaşam öyküsünü anlattığı bir bölüm vardır. Okuyunuz, ardından kendi yaşamınızla ilgili yaptığınız araştırmadaki ulaştığınız bilgilerle Elifin yaşam öyküsü arasındaki benzerlik ve farklılıkları söyleyiniz.

Cevap: Aynı yıl ama farklı aylarda doğmuşuz. Ben biraz daha geç yürümüşüm. Benim ilk doğum günümde babam görevde olduğu için katılamamış. Ben de hayvanları seviyorum. Fakat ben en çok kedileri seviyorum.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları Ferman Yayıncılık

SöyleyelimElif arkadaşımızın yaşam öyküsünde hangi önemli olaylar var? Yaşam öykümüzü anlatırken neden özelikle böyle önemli olaylara değiniriz? Fikrinizi söyleyiniz.

Cevap: Doğum tarihi, ilk yürüdüğü, okula başladığı ilk tarih, doğum günü kutlaması gibi olaylara yer vermiştir. Çünkü insanların hayatlarında unutamadıkları ve kendileri için önemli olan anlar ve günler vardır.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Ferman Yayıncılık

Söyleyelim

Yaşamınızdaki diğer önemli günler nelerdir? Fikirlerinizi söyleyiniz.Cevap: İlk bisikletim olduğu zaman, ilk defa yüzme öğrendiğim zaman, ailemle ilk tatile gittiğimiz zaman, çok beğendiğim bir ayakkabıyı aldığımız zaman.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları Ferman Yayıncılık

Etkinlik

Aşağıda verilen alana yaşamınızdaki en önemli beş olayı ve bu olaylar hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi örnekteki gibi kronolojik olarak sıralayınız.

Cevap:2012: Doğduğum yıl

2013: İlk Dişim çıktığı zaman

2017: İlk bisikletim olduğu zaman

2018: İlkokula kayıt olduğum zaman2023: 4. sınıfa geçtiğim zaman


Sonraki Konuya Hazırlık

İlgi duyduğunuz konularla ilgili (sanatsal, sportif vb.) bir afiş hazırlayarak sınıfa getiriniz. Hazırladığınız afişi sınıf panosunda sergileyiniz.

CevapFutbol-kalecilik

futbol-kaleci

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Ferman Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


20 Eylül 2023, 22:28

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3711

Çok iyi anladım. Konular harika cevaplar harika sağol

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.