07 Aralık 2023, 22:03
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 162-163-164. Sayfa Cevapları Ferman Yayınları


6. Ünite Ben Bir Vatandaşım: Etkinliklere Katılıyorum Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162-163-164 Cevapları Ferman Yayınları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Ferman Yayınları

Hazırlanalım

Sosyalleşmek ne demektir? Fikirlerinizi söyleyiniz.

Cevap: Sosyalleşmek, bana göre arkadaş çevresine katılmak, çeşitli etkinliklere katılmak, toplum içinde aktif rol almak, arkadaşlarımla vakit geçirmek ve sosyal olaylara duyarlı olmak demektir.
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Ferman Yayınları

Söyleyelim

Konuya hazırlık kapsamında hazırladığınız raporları okuyunuz. Okulunuzda gerçekleştirilen etkinlikler ile ders kitabınızda örneklendirilenler arasında ne gibi benzerlik ve farklılıklar vardır? Okulunuzda yapılmasını istediğiniz başka hangi etkinlikler var? Bu etkinlikler, ilgi ve yeteneklerinizle nasıl bir ilişkiye sahiptir? Söyleyiniz.

Cevap: Ders kitaplarındaki etkinlikler ile okulumuzdaki etkinlikler benzerdir. Bu etkinlikler yeteneklerimiz doğrultusunda olmaktadır. Örneğin futbola yatkın ve yetenekli bir arkadaşım futbol turnuvasına katılırken, resimde yetenekli olan arkadaşım resim yarışmasına katılmaktadır.
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 164 Cevapları Ferman Yayınları

4. Etkinlik

Aşağıda verilen genel ağ haberini okuyarak soruları yanıtlayınız.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta 20 Şubat’ta Hatay’da olan depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Depremlerden etkilenen çocuklara yönelik destekler sürüyor. Hatay’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı psikososyal destek ekibi, Numuneevler Mahallesi’ndeki barınma merkezinde kalan ailelerin çocukları ile bir araya geldi. Görevliler, çocuklarla müzik eşliğinde eğlendi, çeşitli oyunlar oynadı, yüz boyama etkinliği gerçekleştirdi. Gönüllü ekibinde yer alanlar depremden etkilenen çocuklara moral ve motivasyon olması için oyunlar oynadıklarını, çocukların daha iyi vakit geçirmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

1. Genel ağ haberine göre çocuklar için hangi etkinlikler düzenlenmiştir?Cevap: Müzik, oyunlar, yüz boyama.

2. Depremden etkilenen çocuklara yönelik sizce başka hangi etkinlikler düzenlenebilir? Düzenlenmesini istediğiniz etkinliğin özellikleri ve faydalarını içeren bir metin hazırlayarak öğretmeninize veriniz.

Cevap: Çocuklara seyyar sinema temin edilerek film izletilebilir. 


5. EtkinlikDefterinize aşağıdaki tabloya benzer bir tablo çizerek tabloyu uygun şekilde doldurunuz.

Cevap:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 164 Cevapları Ferman Yayın


Sonraki Konuya HazırlıkAtatürk, yönetim şekli olarak neden cumhuriyeti seçmiştir? Bununla ilgili olarak öğretmeninizden yardım alarak küçük bir piyes hazırlayınız.

Cevap: Bu etkinliği sınıfta yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 159-160-161. Sayfa Cevapları Ferman Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.