23 Temmuz 2021, 16:19
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları Cem Yayınları2021-2022 Eğitim Yılı  CEM Yayınları 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 12, 13. Sayfa Cevapları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12 

Afişi inceleyiniz. Trafikte sorumlu davranmak için gerekli altın kurallar neler olabilir? Sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12 

Cevap: Trafikteki altın kuralların bazıları hız limitlerine uymak, trafik kurallarına riayet etmek, alkollü araç kullanmamaktır.Trafik kazalarının önlenmesinde trafik eğitiminin önemini araştırınız.

Cevap: Trafik eğitimi trafik kazalarının önlenmesinde çok önemlidir.Sürücü adaylarına baştan verilecek bu eğitimler insanların daha dikkatli olmasını ve bilinçli davranmasını sağlayacaktır.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 13

Aşağıdaki tabloyu inceleyiniz. Trafik kazalarına en fazla sebep olan faktör nedir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 13Cevap: Bu tabloya göre trafik kazalarına sebep olan faktörlerin başında sürücü kusurları gelmektedir.

Trafik kazalarının yaşanmaması için neler önerirsiniz?

Cevap: Trafik kazalarının yaşanmaması için insanların çok dikkatli olmaları gerekir. Sürücü kusurları önlendiği zaman kazalar çok az olacaktır.Bu nedenle kurallara uymak, trafik eğitimlerini almak, bilinçli olmak gerekir.

1. Trafiğin insan yaşamındaki önemi nedir?Cevap: Trafik insanların hayatlarının her zaman içindedir.Sürekli hareket halinde olan insanlar mutlaka trafik ile iç içe olacaktır.

2. Trafik kazalarına sebep olan faktörler nelerdir? Açıklayınız.

Cevap: Sürücü kusurları, yol kusurları, yaya kusurları, taşıt kusurları.

3. Trafik eğitiminin önemi nedir?Cevap: İyi alınan trafik eğitimleri kazaların çok aza inmesine neden olacaktır. Bilinçli sürücüler daha az kaza yapacaktır.

4. “Trafikte hoşgörülü olmak” ifadesinden ne anlıyorsunuz?

Cevap: İnsanların birbirlerine saygı göstermeleri, başka sürücü ve yayalara karşı nazik olmaları ve yol vermeleri, acele ve sinirle değil yavaş ve dikkatle empati yapmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 72-73-74-75. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.