23 Haziran 2021, 16:38
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 22-23-24-25 Cevapları Cem Yayınları2021-2022 Eğitim Yılı  CEM Yayınları 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 22, 23, 24, 25. Sayfa Cevapları

Lila renkli yazılar cevaplardır.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 22

1. Yolun karşısına güvenli bir şekilde geçmek için nereleri tercih ediyorsunuz? Sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Yaya geçitlerini, okul geçitlerini, üst ve alt geçitleri güvenli geçiş yerlerini tercih ediyorum.4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 25

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Resimlerin altındaki kutucuğa yanlış davranışlar için “X”, doğru davranışlar için “√” işareti koyunuz. Yanlış davranışları ve bu davranışların doğrusunun nasıl olması gerektiğini aşağıdaki ilgili alana yazınız.

Cevap:

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 25

1. Kara yolunda karşıya geçişlerde kullanmamız gereken güvenli geçiş yerleri nerelerdir?Cevap: Yaya ve okul geçitleri, alt ve üst geçitler, trafik ışıklarının olduğu yerler, trafik polisinin olduğu yerler.

2. Kaldırımda yürürken nelere dikkat etmeliyiz?

Cevap: Kaldırımın sağından yürümek gerekir, kaldırımı işgal etmeden sıra ile yürümek gerekir, engelli insanlara yardımcı olmak gerekir. Kaldırımda koşmadan ve başkalarını rahatsız etmeden yürümek gerekir.

  

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 72-73-74-75. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.