Cevap Yaz
23 Temmuz 2021, 16:42
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 38-39 Cevapları Cem Yayınları2021-2022 Eğitim Yılı  CEM Yayınları 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 38, 39. Sayfa Cevapları

Lila renkli yazılar cevaplardır.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 38

1. Günlük hayatınızda kullandığınız toplu taşıma araçları nelerdir?

Cevap: Otobüs, metro, tramvay, metrobüs, minibüs.

2. Toplu taşıma araçlarını tercih etmenin trafik yoğunluğuna olan etkilerini tartışınız.

Cevap: Toplu taşıtları kullandığımız zaman trafiğe daha az araç çıkar ve böylece trafik yoğunluğu daha az olur.Bu da kazaların daha az olmasına, zaman kaybının engellenmesine, çevre kirliliğinin daha az olmasına ve ekonomik olarak daha az yük anlamına gelmektedir.4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 39

Taşıtlardan kaynaklı çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik alınacabilecek tedbirleri araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı aşağıdaki noktalı alana yazınız.

Cevap: Toplu ulaşım araçlarının daha çok kullanılması gerekir, petrol yakıtları yerine elektrikli araçlar arttırılabilir.

1. Toplu taşıma araçlarını kullanmanın çevrenin korunmasına katkıları nelerdir?

Cevap: Daha az yakıt tüketimi olacağı için hava kirliliği daha az olacak, trafikte daha az araç olacağı için gürültü kirliliği daha az olur, daha az kaza olur.

2. Toplu taşıma araçlarını kullanmak ile trafik kazaları arasında nasıl bir ilişki vardır?

Cevap: İnsanların günlük yaşamda işlerine giderken kendi özel araçları yerine toplu taşıma araçlarını kullanması trafikte daha az aracın olması, daha az araç daha az kaza anlamına gelmektedir.

 

 Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 72-73-74-75. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.