24 Temmuz 2021, 16:45
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Sayfa 50-51 Cevapları Cem Yayınları2021-2022 Eğitim Yılı  CEM Yayınları 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 50, 51. Sayfa Cevapları

Lila renkli yazılar cevaplardır.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 50

1. Trafikte, yaya ve sürücüler birbirine nasıl davranmalıdır?

Cevap: Trafikte yayalar ve sürücüler birbirlerine karşı saygılı olmalı, hoşgörü göstermeleri gerekir.2. Trafikte gözlemlediğiniz olumlu ve olumsuz davranışlar nelerdir?

Cevap: Yaya geçitlerinde araçların yayalara öncelik vermeleri olumlu vermemeleri olumsuz bir davranıştır.Araçların yaya kaldırımlarına araçlarını park etmeleri olumsuz, gereksiz korna çalmaları, sokak aralarında çok hızlı gitmeleri olumsuz davranışlardır.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 51

Resimlerdeki olumsuz davranışları inceleyiniz. Bu davranışları yapan kişileri uyarmak için neler söylersiniz? Resimlerin altlarındaki noktalı alanlara yazınız.

Cevap: Şoförün dikkatini dağıtacak hareketler yapılmakta, karşıdan karşıya geçerken araçların arasından geçmektedir, tramvaya binerken ve inerken kargaşa yaşanmaktadır, kaldırımda başka insanları rahatsı edecek davranışlar.Bu durumda onları nazikçe uyarırdım.Trafik kurallarına uymayan kişileri uyarırken nasıl davranılmalıdır?

Cevap: Onlara karşı kırıcı olmadan nazikçe uyarırdım.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 43-44 Cevapları Cem Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.