22 Temmuz 2021, 16:46
murat
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Sayfa 52 Cevapları Cem Yayınları2021-2022 Eğitim Yılı  CEM Yayınları 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 52. Sayfa Cevapları

Lila renkli yazılar cevaplardır.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 52

Trafik kurallarına uymanın sosyal ve ekonomik açıdan ne tür etkileri vardır? Araştırınız.

Cevap: Trafik kurallarına uyulmadığı zaman kazalar olur ve bu kazalar sonucu insanlar ölebilir, bedensel engelli olabilir ve bunun bir de psikolojik etkileri olur.Ayrıca kazalar olunca tedavi masrafları, araçların tamir ücretleri, mahkeme masrafları ülke ekonomisine zarar verir.“Trafik kurallarına uyalım, sevdiklerimize kavuşalım.” sloganından yola çıkarak defterinize trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın gerekliliğini anlatan bir öykü yazınız.

Cevap: İnsanlar gün içinde sürekli trafikte hareket halindedir.Hep bir yerlere yetişme çabası içindedirler.Fakat bu acelecilik kazaların olmasına neden olmaktadır.Kaza yaptıktan sonra keşke acele etmeseydim, bu kadar hızlı gitmeseydim demenin faydası olmuyor.Trafik kurallarına mutlaka uymamız ilk önce kendi can güvenliğimizi açısından önem taşımaktadır.Ailemize sevdiklerime kavuşmak için trafik kurallarına uyalım ve uymayanları da güzel bir dille uyaralım.

Trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri nelerdir?

Cevap: Psikolojik etkileri, sağlık etkileri, ekonomik etkileri vardır.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 43-44 Cevapları Cem Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.