13 Temmuz 2021, 21:36
Mehmet Akif
Yönetici

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 167-168-169-170-171. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim Yılı Anadol Yayıncılık 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 167, 168, 169, 170, 171 “TEMEL HAKLARIMIZI ÖĞRENELİM” Etkinlik Cevap Anahtarı

167. Sayfa

Temel haklarınızın neler olduğunu biliyor musunuz? Bu hakların amacı nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Eğitim hakkı, sağlık hakkı, kişi dokunulmazlığı hakkı, haberleşme hakkı, özel hayatın gizliliği, seçme ve seçilme hakkı, konut dokunulmazlığı hakkı.171. Sayfa

Kitabınızın 27. sayfasında bulunan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleş­medin 12 ve 13. maddelerini inceleyiniz. Katılım ve düşünce hakkıyla ilgili düşünceleri­niz nelerdir? Düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Çocukların hakları evrenseldir.Ülkelere göre değişmez.Her çocuk düşüncelerini serbestçe söyleyebilir.Kendini ifade edebilir.

Aşağıdaki konulardan birini seçiniz ve seçtiğiniz konuyla ilgili poster çalışması hazırlayınız. Poster çalışmasını görsel ögelerle zenginleştirebilirsiniz. Yaptığınız çalışmayı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.• Temel hak ve özgürlüklerin korunmadığı bir dünyada yaşam

• Temel hak ve özgürlüklerin korunduğu ve insanlar tarafından kullanıldığı bir dünyada yaşam

Cevap:

171. SayfaAşağıda verilen temel hak ve özgürlükleri kullanmanın sizler için önemi nedir? Düşüncelerinizi kutucuklara yazınız.

Özel Hayatın Gizliliği Hakkı: Benim özel hayatım gizli olmalı ve başkaları bunu ihlal etmemeli.
Katılım ve Düşünce Özgürlüğü: Katılım ve düşünce özgürlüğü insanların birey olarak kendilerinin değerli olmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-128-129-130. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.