03 Temmuz 2021, 20:40
Mehmet Akif
Yönetici

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 188-189-190. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim Yılı Anadol Yayıncılık 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 188, 189, 190 “TURİZM VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER” Etkinlik Cevap Anahtarı

188. Sayfa

Turizm faaliyetleri insanlar arasındaki etkileşimi nasıl sağlar? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Farklı ülkeler arasındaki kültürlerin tanıtımına fayda sağlar, insanların birbirlerini tanımasını sağlar, farklı dillerin öğrenilmesine katkı yapar.189. Sayfa

Okuduğunuz haberden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Cevaplarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

Turizmin kültürler arası etkileşime katkıları nelerdir?

Cevap: Kültürler arası etkileşimde olumlu katkılar yapar.Farklı kültürleri tanımak isteyenler turizm sayesinde bunu yapabilirler.Yemek, gelenek, görenek, gibi kültürleri yakından tanırlar.Turizmin uluslararası ilişkilerdeki önemi nedir?

Cevap: Turizm sayesinde ülkemize gelen turistler beğendikleri ürünleri kendi ülkelerine götürmek isterler.Bu da ticaretin ve ekonominin gelişmesine katkı sağlar.

190. Sayfa

Aşağıda verilen konuyla ilgili defterinize bir kompozisyon yazınız.• Farklı ülke toplumlarının birbirine karşı ön yargılarının ortadan kalkması uluslararası ilişkileri nasıl etkiler?

Cevap: Ticaretin artmasını sağlar, daha fazla turist gelmesini sağlar, barış ve huzur olur, ülkeler arası dostluklar artar.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 172-173-174. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.