Cevap Yaz
01 Ocak 2022, 22:37
Mehmet Akif
Yönetici

5. Sınıf Din Kültürü 76. Sayfa Cevapları Anka Yayınları5. Sınıf Anka Kuşu Yayınevi Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı “4. Ünite Hz. Muhammed (S.A.V) Ve Aile Hayatı” 76. Sayfa Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 76. Sayfa Cevapları Anka Kuşu Yayınları

Hz. Muhammed (s.a.v.) çocukları çok sever, onlarla yakından ilgilenirdi. Bir gün, torunu Hz. Hasan’la (r.a.) ilgileniyor ve ara sıra da onu kucaklayıp öpüyordu. Bu esnada Peygamberimizin (s.a.v.) yanına Akra bin Habis (r.a.) adında bir sahabi geldi. Peygamberimizin (s.a.v.), torununu öptüğünü görüp ona şöyle söyledi: “Benim on çocuğum var. Onların hiçbirini öpmedim.” Bunun üzerine Peygamberimiz (s.a.v.), “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz.” buyurarak bu sahabiye, davranışının yanlışlığını vurguladı.
Müslim, Fedâil, 66.Yukarıdaki metin, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) aile bireylerine karşı tutumu konusunda size neler düşündürmektedir?

Cevap: Peygamber efendimiz aile bireylerine karşı sevecen, şakacı, güler yüzlü, anlayışılıdır.

Peygamberimizin (s.a.v.) torununu sevmesini şaşkınlıkla karşılayan adamın tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: O zamanın şartlarında belki de çocukları öpmek ve sevmek doğru karşılanmıyor olabilir. O adam doğru yapmamıştır. İnsanlar çocuklarını sever, şakalaşır ve öper. Sevgisini gösterir.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Din Kültürü 75. Sayfa Cevapları Anka Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.