Cevap Yaz
01 Ocak 2022, 23:13
Mehmet Akif
Yönetici

5. Sınıf Din Kültürü 78-79. Sayfa Cevapları Anka Yayınları5. Sınıf Anka Kuşu Yayınevi Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı “4. Ünite Hz. Muhammed (S.A.V) Ve Aile Hayatı” 78, 79. Sayfa Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 78. Sayfa Cevapları Anka Kuşu Yayınları

Örnek davranış ne demektir? Sizce aile içinde bireyler birbirlerine nasıl davranmalı, birbirleriyle ilişkilerinde nelere dikkat etmelidir?Cevap: Örnek davranış, insanların davranışlarının başkaları tarafından örnek alınması ve ona göre davranmasıdır. Bu davranışlar iyi de olabilir, kötü de olabilir. Fakat örnek davranış dendiği zaman genellikle iyi ve güzel davranışlar akla gelir. Buradaki örnek davranış insanların iyi ve güzel davranışlar göstermesi ve başkaları ve çocukların da bu davranışları kendine rol model almasıdır.

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 79. Sayfa Cevapları Anka Kuşu Yayınları

Siz, sevinç ve üzüntülerinizi aile bireylerinizle paylaşıyor musunuz? Örneklerle açıklayınız.

Cevap: Evet paylaşıyorum. Örneğin yazılımdan kötü not aldığım zaman bunu annemle ve ablamla paylaşıyorum. Onlar da bana üzülmemem gerektiğini daha fazla çalışıp notlarımı düzeltebileceğimi söylüyorlar.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Din Kültürü 76. Sayfa Cevapları Anka Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.