02 Ekim 2021, 16:53
Mehmet Akif
Yönetici

5. Sınıf Meb Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 123-124-125-126. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 5. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 5. Ünite Üretimden Tüketime “Çevremdeki Meslekler” Metni Cevapları

5. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 123. Sayfa Cevapları

Gelecek her zaman insan için bir merak konusudur. Fransız sanatçı Jean-Marc-Coté (Jon Mark Kote) ve arkadaşları 1899 yılında yaptıkları çalışmada 100 yıl sonrasını (2000 yılı) tasvir eden kartlar hazırlamışlardır. Bakalım bu kartlarda teknolojinin gelişimi ile mesleklerin değişimi nasıl hayal edilmiş?

Cevap: Evet kısmen hayalleri gerçek olmuş.Bazıları ise henüz gerçekleşmemiş hayaller. Fakat ileride onlar da gerçekleşebilirler.

5. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 124. Sayfa Cevapları

Geleceği nasıl hayal ediyorsunuz? Size göre geleceğin meslekleri neler olabilir?Cevap: Gelecek denilince akla ilk gelen teknoloji olmaktadır.Gelecekte bence bilgisayar meslekleri geçerli bir meslek olacak. Çünkü artık her şey bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Bilgisayar mühendisliği, nano teknoloji, gen mühendisliği.

Siz de geçmişte var olan ancak günümüzde önemini yitiren mesleklere örnekler veriniz?

Cevap: Ayakkabı tamirciliği, radyo tamirciliği, terzilik, semercilik, hasırcılık.

5. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 126. Sayfa Cevapları

Cevap: Yaşadığım bölgede turizm, sanayi, tarım, ulaşım, eğitim, ve sağlık faaliyetleri yapılmaktadır.Buna bağlı olarak tercümanlık, mühendislik, çiftçilik, şoförlük, öğretmenlik ve doktorluk meslekleri vardır.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 76-77-78-79. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
08 Mart 2022, 11:12

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3611

Aslında iyi ama bari sayfada olan soruları da yazsaydınız daha güzel olabilirdi

Ama beyendim

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.