03 Ekim 2021, 18:24
Donatello
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 101-102-103. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 5. Sınıf ATA Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 4. Ünite YAŞAMIMIZDA BİLİM VE TEKNOLOJİ Sayfa 101, 102, 103 “Bilim İnsanları ve Ortak Özellikleri” Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 101. Sayfa Cevapları

Bir bilim insanı olsanız hangi alanda çalışmak isterdiniz? Neden?

CEVAP: Bilim insanı olsaydım biyoloji alanında çalışmak isterdim. İnsanların ve diğer canlıların değişimi, doğayla uyumu gibi konularda araştırma yapmayı çok isterdim.

Aşağıdaki metni okuyunuz. Metinle ilgili aşağıdaki soruyu cevaplayınız.Prof. Dr. Aziz Sancar’ın bu anlatımına göre, bilim insanlarını çalışmaya yönelten unsurlar nelerdir? Yazınız.

CEVAP: Bilim insanlarını çalışmaya yönelten en önemli unsur meraktır. Merak ettikleri konu hakkında durmadan araştırma ve deney yaparlar. Bunun dışında insanlık ve yaşadıkları ülke adına faydalı işler yapmak isterler. Bu düşünceler onları motive eder.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 103. Sayfa Cevapları

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Okuduğunuz bilgilerden hareketle, buluş yapanların ve bilim insanlarının ortak özelliklerini tespit ederek “✓” ile işaretleyiniz.5. Sınıf Sosyal Bilgiler 103. Sayfa Cevapları

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Meb Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 155-156-157-158. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.