Cevap Yaz
06 Kasım 2021, 17:57
Donatello
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 121-122. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 5. Sınıf ATA Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 5. Ünite EKONOMİ VE İNSAN YAŞAMI Sayfa 121, 122 “Ekonomik Faaliyetler ve Sosyal Hayat” Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 121. Sayfa Cevapları

Yaşadığınız çevrede yoğun olarak yapılan ekonomik faaliyetler insanların yaşamlarını nasıl etkilemektedir?

CEVAP: Ekonomik faaliyetler insanların yaşam kalitelerinin artmasını sağlamıştır. Sağlık, eğitimi kültür alanlarında gelişme olmuştur. Ancak insanlar çalışma saatleri nedeniyle yorgun olduğu için hobilerine, ailelerine, sosyal yaşama zaman ayıramaz hale gelmiştir.

Karadeniz Ereğlisi’nde Demir-Çelik Fabrikasının açılmış olması yöre insanının yaşantısını nasıl etkilemiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.CEVAP: Bölgede inşaat, eğitim, sağlık ve ulaşım alanlarında gelişme olmuştur. Bu durum yaşam kalitesinin artmasını sağlamıştır. Bölgeye iş imkanı için giden insanlar bölgede nüfusun artmasını ve sosyal yaşamın gelişmesini sağlamıştır.

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

1. Festival, Erzurum’un ve ülkemizin uluslararası tanınırlığını nasıl etkilemiştir? Bunun önemi nedir?

CEVAP: Erurum’da kış olimpiyatları yapılması ile yurt dışından pek çok insan ülkemize gelmiştir. Bu etkinlik Erzurum’da sektörlerin geliştirilmesinde ve ülkemizin tanıtılmasında etkili olmuştur. İnsanların geldiği yerlerde ekonomik faaliyetler artar ve gelişir.

2. Sizce, Universiade’ın Erzurum’da yapılması bölge insanını başka hangi alanlarda etkilemiştir?

CEVAP: Bölgedeki ekonomik faaliyetler geliştirilmiş, olmayan sektörler çalışmaya başlamıştır. Bu durum bölge insanının bu sektörlerde iş bulması anlamına gelmektedir. Ayrıca hizmet alanlarındaki gelişimler yaşam niteliklerinin artmasını sağlamıştır.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 116-117-118-119-120. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.