Cevap Yaz
06 Kasım 2021, 19:49
Donatello
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 123-124-125-126. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 5. Sınıf ATA Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 5. Ünite EKONOMİ VE İNSAN YAŞAMI Sayfa 123, 124, 125, 126 “Üretimin Serüveni ve Tüketim” Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 123. Sayfa Cevapları

Sofranızdaki ekmek size ulaşıncaya kadar hangi aşamalardan geçmiş olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız?

CEVAP: Çiftçiler buğday tohumlarını tarlaya ekerler. Buğdayı tarladan hasat ederler. Saplarından ayrılan buğday un fabrikalarına gönderilir Un fabrikalarında buğday un haline getirilir. Fırıncılar unu kullanarak hamur karışımı hazırlar ve fırınlarda pişirirler. Nakliye araçları ile ekmek bakkal ve marketlere dağıtılır. Böylece bizler ekmeği satın alarak soframıza getiririz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 125. Sayfa CevaplarıÜretim aşamasında yaşanan bir sorun tüketicileri nasıl etkiler? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

CEVAP: Üretim aşamasında yaşanan sorunlar ürünlerin problemli, kalitesiz, işlevsiz olmasına neden olur. Bu ürünleri satın alan tüketiciler ürünlerden istedikleri faydayı sağlayamazlar. Özellikle gıda ürünlerinin sorunlu olması insan sağlığını doğrudan etkileyebilir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 126. Sayfa Cevapları

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Kumaşın üretim aşamalarını anlatan metinden yola çıkarak aşağıda karışık olarak verilen resimleri üretim, dağıtım, tüketim ağına uygun bir şekilde alttaki kutucuklara yazınız.

Kumaşın Üretim Dağıtım ve Tüketim AşamalarıBir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 121-122. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.