Cevap Yaz
21 Kasım 2021, 12:29
Donatello
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 145-146-147-148. Sayfa Cevapları5. Sınıf ATA Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 6. Ünite ETKİN VE SORUMLUYUM Sayfa 145, 146, 147, 148 “Yaşadığımız Yerde Yönetim” Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 145. Sayfa Cevapları

Evinizde faturaların ödenmesini takip eden, alışveriş listesini hazırlayan, evin iş ve işleyişiyle ilgili kararları alan birileri var mı? Bu kararlar alınıp uygulanmasaydı hayatınız nasıl olurdu? Düşüncelerinizi belirtiniz.

CEVAP: Bu işleri annem ve babam yapıyor. Eğer bu işler yapılmasaydı temel ihtiyaçlarımızı gidermekte bile zorluk yaşardık. Ödenmeyen faturalar yüzünden ceza alırdık. Yaşamımız çok zor bir hale gelirdi.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 146. Sayfa Cevapları

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Yaşadığınız yerdeki yöneticileri araştırarak isimlerini aşağıdaki tabloya yazınız.5. Sınıf Sosyal Bilgiler 146. Sayfa Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 148. Sayfa Cevapları

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Yaşadığınız yerde bulunan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarını araştırarak ulaştığınız bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

CEVAP: Bazı çalışmaları;

  • Bakanlığa bağlı resmî, özel okul ve kurumların verdikleri diploma ve belgeleri incelemek, onaylamak.
  • Sınıf ve okul kitaplıklarının kurulmasını, zenginleştirilmesini, öğretmen ve öğrencilerin faydalanmasını sağlamak.
  • Okul ve kurumlarda sağlık, beslenme, trafik ve benzeri hizmetlerle ilgili eğitim ve öğretim programlarının uygulanması için tedbirler almak.
  • Her öğretim yılı başında okullardan her birinin hangi semtlerin çocuklarını veya hangi okulların mezunlarını alacağını belirlemek.
  • Okul ve kurumlarda eğitici çalışmalar yönetmeliğine göre yapılan çalışmaları denetlemek, örnek çalışmaları çevreye duyurmak ve teşvik edici yarışmalar düzenlemek.


Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 140-141-142-143-144. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.