01 Ekim 2021, 14:15
Donatello
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 17-18-19-20. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 5. Sınıf ATA Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 1. Ünite BİR BÜTÜNÜN PARÇASIYIZ Sayfa 17, 18, 19, 20 “Rollerimiz, Haklarımız ve Sorumluluklarımız Var” Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 17. Sayfa Cevapları

Okulda ve evde sizden beklenen davranışlar nelerdir? Açıklayınız.

CEVAP: Okulda okul kurallarına uymam, öğretmenlerime ve arkadaşlarıma saygılı olmam, derslere zamanında girmem ve sorumluluklarımı yerine getirmem beklenir. Evde de aileme saygılı olmam, ev işlerine yardım etmem beklenir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 19. Sayfa Cevapları

Yukarıdaki haberi vatandaş olma sorumluluğu açısından yorumlayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.CEVAP: Vatandaş olmak sadece yazılı kuralları yerine getirmek demek değildir. Yazılı olmayan görev ve sorumluluklarımız da bulunur. Bunlardan biri de çevreyi temiz tutmaktır. Yaşadığımız çevrenin temiz olması hem bize hem dünyaya faydalıdır. Kimse kirli bir dünyada yaşamak istemez. Bu nedenle hepimiz kendi çevremizin temizliğiyle ilgilenmeliyiz. Böylece her yer temiz olur. Temiz olmaya evimizden ve okulumuzdan başlayabiliriz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 20. Sayfa Cevapları

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

A. Kişisel ihtiyaçlarınızı ve farklı gruplardaki sorumluluklarınızı göz önüne alarak nitelikli bir günlük plan hazırlayınız. Bu planı hazırlarken dikkat ettiğiniz unsurları arkadaşlarınızla paylaşınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler 20. Sayfa CevaplarıB. Okul kurumunu esas alarak aşağıdaki kutucukları kendinize göre doldurunuz.

Evdeki;

  • Haklarım: Fikirlerimi dile getirmek, ihtiyaçlarımın karşılanmasını istemek.
  • Rollerim: Çocuk ve ağabey.
  • Sorumluluklarım: Odamı ve evi temiz tutmak, ev işlerine yardım etmek.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 13-14-15-16. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.